سیستم فروشگاهی نیکا

فروش اقساطی و وام

در بخش «فروش اقساطی» و وام میتوانید بهای اقلام سنگین را برای کارکنان قسط بندی کنید. علاوه بر روشهای عادی که احتمالا مورد انتظار شماست، امکانات گسترده تری نیز فراهم شده است. برای مثال میتوانید «زمان بندی نامنظم» داشته باشید، «اقساط نامساوی» داشته باشید یا اصلا کالایی فروخته نشده باشد و «بدهی جاری» را قسط بندی کنید یا اگر اساسنامه شما اجازه میدهد، «پول» را وام بدهید.

«امکان بازنگری اقساط» پس از گذشت مدتی از شروع فروش وجود دارد مثلا میتوانید ۵ قسط باقیمانده را تبدیل به ۱۰ قسط با مبلغ کمتر کنید. یا اینکه فاصله قسطها را زیاد/کم کنید و یا هر تغییر دیگری ایجاد کنید. در چنین حالتهایی مبلغ کارمزد نیز میتواند عوض شود. افزودن/کاهش کارمزد برای اینگونه تغییرات پیش بینی شده است. میتوانید اقساط مانده را یکجا هم تسویه کنید.

اسناد حسابداری این کارها همگی بشکل خودکار ثبت میشوند.

اگر فروش به کسی بجز اعضای تعاونی انجام میشود. و سهامدار تعاونی حاضر باشد ضمانت آن شخص را بکند، نیکا سهام آن سهامدار را بلوکه خواهد کرد و با برگشت هر یک از اقساط ، سهام بلوکه شده به همان میزان آزاد میشود. همچنین این سهامدار میتواند فقط بخشی از مبلغ را ضمانت کند. نه همه آنرا.

در نگارش های آینده، کلیه محاسبات لازم برای تعیین کارمزد را نیز خود نیکا انجام خواهد داد. توجه دارید که با توجه به اقساط نامساوی، زمان بندی نامساوی، دیرکرد احتمالی پرداخت اقساط و خواسته های گوناگونی که میتواند وجود داشته باشد، این محاسبات تا چه حد میتواند پیچیده باشد

 تهیه لیست برداشت از حقوق

امکانات گسترده ای برای تهیه «لیستهای کسر از حقوق» کارکنان در برنامه پیش بینی شده که نیکا را به سیستم حقوق و دستمزد شرکتها مرتبط میکند. این ارتباط دو طرفه است. ارسال لیست و دریافت نتایج.

وقتی تعاونی مبلغی را از شرکت درخواست میکند، شاید به دلایلی این پرداختی امکانپذیر نباشد. مثلا آن پرسنل کسر کار داشته یا وامهای سنگین دیگری داشته باشد. بنابراین لیست برگشتی میتواند با لیست درخواستی تفاوت داشته باشد. امکان دستکاری لیستها هم در زمان ارسال و هم پس از برگشت نتایج وجود دارد. هرآنچه برای این کار نیاز دارید از «خودکارترین» شکل آن تا «دستی» ترین کنترل ها در نیکا پیش بینی شده است.

همچنین اگر در طی ماه افرادی به تعاونی مراجعه کنند و درخواست نمایند که بدهی آنها به تعویق انداخته شود یا قسط خرید آنها این ماه بطور استثنایی از آنان کسر نشود یا کمتر/بیشتر/یکجا کسر شود، در بخش دیگری میتوانید این درخواستها را ثبت و نگهداری کنید. در هنگام ارسال لیست، نیکا همه این موارد را در نظر خواهد داشت. همه تغییرات نیز برای اعضا پیامک یا تلگرام خواهد شد.

 تقسیم سود سهام

بسیاری از تعاونی ها سرمایه خود را از سهام سهامداران کسب میکنند. امکانات گسترده ای برای تقسیم سود سهام در پایان دوره مالی وجود دارد و تقسیم سود به دقیق ترین شکل آن یعنی با واحد زمانی «روز» (روزهای حضور سهامدار) و با کوچکترین بلوک های سهم که مبلغ آن توسط خود شما تعیین میشود تقسیم خواهد شد. باز هم همه اسناد حسابداری بشکل خودکار ثبت میگردد.

امکان تصفیه حساب سهامداران در میانه ی دوره (مثلا بر اثر بازنشستگی) نیز وجود دارد. سهامداران جدا شده را میتوانید غیرفعال کنید یا سقف اعتبار نسیه آنان را تغییر دهید. سهامداران جدید نیز به تعداد روزهای حضور خود در دوره سود سهام دریافت میکنند.

پس از تقسیم سود، سهامداران میتوانند مبالغ سود خود را دریافت کنند یا به حساب سرمایه خود ببرند یا از تعاونی خرید کنند یا مثلا بن تخفیف دریافت دارند که این امر به تصمیم مدیران تعاونی بستگی خواهد داشت.

 سامانه سفارش دهی از داخل شرکت

با کمک این ابزار، کارکنان شرکت در ساعات کاری خود، نیازهای خود را به تعاونی اعلام میدارند و در هنگام ترک شرکت، کالاهای جمع آوری شده، بسته بندی شده و برچسب خورده خود را دریافت میکنند. این امر کمک میکند آنها بموقع به سرویس برسند. سبب میشود که بخاطر شتابزدگی چیزی از خریدهایشان را فراموش نکنند و چه بسا با دیدن بسته های تشویقی تعاونی، خریدهای بیشتری نیز انجام دهند.

در هنگام سفارش کالا، از موجود بودن آن مطلع میشوند، کالاهای مشابه را میبینند، قیمتها را مقایسه میکنند و هر آنچه برای یک خرید آسوده نیاز دارند در اختیارشان خواهد بود.

از طریق همین سامانه، کارکنان میتوانند حساب بدهی های خود را ببینند، اقساط خریدهایشان را بررسی کنند. از وضعیت چکهای پرداختی شان مطلع شوند و سهام خود را بررسی کنند.

برای برخورداری از این امکانات، لازم است که اعضا یکبار به تعاونی مراجعه کرده و گذر واژه خود را دریافت نمایند. در آینده از طریق همین سامانه میتوانند گذر واژه را عوض نمایند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه انفورماتیک پارسانگار می باشد.
پشتیبانی آنلاین
پشتیبانی آنلاین
گفتگوی آنلاین با کارشناسان


  • لطفاً نام خود را وارد نمایید



متاسفانه هیچکدام از کارشناسان ما آنلاین نمیباشند.