اتصال اینترنت موبایل به رایانه

برای استفاده از خدمات پشتیبانی از راه دور پارسانگار، و متصل کردن رایانه خود به اینترنت آن هم در مواقعی که رایانه شما دسترسی به اینترنت ندارد، یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روش ها اتصال رایانه شما به تلفن همراه می باشد. به این قابلیت Tethering گفته میشود. Tethering یکی از کاربردی ترین قابلیت های تلفن همراه است که به کاربران امکان می دهد تا از تلفن هوشمند خود به عنوان مودم جهت اتصال به اینترنت در رایانه خود استفاده نمایند. Tethering به کاربران امکان اتصال اینترنت موبایل به رایانه و تبلت ها را به کمک یو اس بی، وای فای و بلوتوث می دهد. بدین ترتیب امکان استفاده از اینترنت همراه در این دستگاه ها امکان پذیر خواهد شد.

در ادامه قصد داریم به آموزش تک تک این روش ها بپردازیم.

اتصال به کمک WiFi

آسان ترین و سریع ترین راه برای استفاده از Tethering اتصال به کمک WiFi میباشد. برای اتصال موبایل به کمک وای فای به رایانه به مراحل زیر دقت نمایید.
ابتدا در اندروید به بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable مراجعه نمایید. در این قسمت به بخش WiFi بروید. ممکن است در برخی از تلفن ها نام این بخش Portable WLAN Hotspot باشد.
سپس به بخش وای فای رایانه خود مراجعه نمایید. در این قسمت باید نام تلفن خود را مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن و وارد کردن پسورد می توانید از اینترنت همراه استفاده نمایید. لازم به ذکر است که به هنگام روشن کردن وای فای اسپات در اندروید باید رمز یاد شده را انتخاب نمایید.
سرعت اینترنت در این روش: بالا
مصرف شارژ باتری در این روش: متوسط

حتماً برای Hotspot خود رمز تعیین کنید تا دیگران قادر به استفاده از اینترنت شما نباشند!

اتصال به کمک بلوتوث

اگر رایانه شما مجهز به بلوتوث میباشد بایستی برای این کار ابتدا موبایلخود را با رایانه Pair نمایید. این کار را از بخش بلوتوث در هر دو دستگاه می توانید انجام دهید.

در بخش Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable به قسمت Bluetooth بروید.

در رایانه نیز به بخش Control Panel > Hardware and sound > Devices and printers مراجعه نمایید. بر روی آیکون تلفن خود راست کلیک کرده و به ترتیب گزینه های Connect using > Access point را انتخاب نمایید.

سپس تلفن شما باید آیکون اتصال به کمک Tethering را در نوار نوتیفیکیشن نشان دهد.

سرعت اینترنت در این روش: پایین
مصرف شارژ باتری در این روش: بالا

در هر یک دقیقه اتصال با بلوتوث، یک درصد از شارژ موبایل کاهش می یابد!

اتصال به کمک کابل USB

اگر مدل رایانه شما قدیمی میباشد و هیچ کدام از دو روش بالا برای شما کارایی ندارد نگران نباشید! این روش بروی رایانه شما جواب خواهد داد.

پس از اتصال، در موبایل اندرویدی خود به بخش Setting>Wireless & Network>More بروید. در این بخش به دنبال گزینه Tethering & Portable Hotspot بگردید. سپس می توانید به کمک آپشن USB Tethering تنظیمات مورد نظر را جهت اتصال اعمال نمایید. برای اطمینان از اتصال یک آیکون نوتیفیکیشن در نوار بالا ظاهر خواهد شد.

سرعت اینترنت در این روش: متوسط
مصرف شارژ باتری در این روش: پایین

برای عمر بیشتر باتری و استفاده بهتر از Tethering از کمک کابل USB استفاده نمایید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه انفورماتیک پارسانگار می باشد.
پشتیبانی آنلاین
پشتیبانی آنلاین
گفتگوی آنلاین با کارشناسان


  • لطفاً نام خود را وارد نماییدمتاسفانه هیچکدام از کارشناسان ما آنلاین نمیباشند.